Poduszki ortopedyczne – Jak wybrać?

poduszki profilowane
Poduszki profilowane – Jakie najlepsze?
Październik 1, 2018
Show all

Poduszki ortopedyczne – Jak wybrać?

poduszki ortopedyczne

Poranny ból pleców może sugerować, że potrzebna jest poduszka ortopedyczna. Sięgając po nią trzeba pamiętać, że źle dobrana zamiast pomóc – nasili dolegliwości. Na co zwrócić uwagę przy zakupie, by zagwarantować sobie zdrowy sen?

Rozmiar
Poduszki ortopedyczne należy dobierać odpowiednio do budowy anatomicznej osób, którym mają one służyć. Pod uwagę należy wziąć szerokość barków. To do niej dobiera się wysokość. Przy szerokich barkach wskazane jest sięganie po poduszki wyższe poduszki profilowane. Będą one odpowiednie również dla osób o dużej masie ciała.
Rozwiązaniem dla osób, które mają problem z utrzymanie stałej budowy i masy ciała, czyli sezonowo przybierają znacząco na wadze, producenci oferują poduszki ortopedyczne z możliwością dopasowania ich wysokości odpowiednio do bieżącej potrzeby.

Twardość
Siła nacisku to kolejne kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę przeglądając poduszki profilowane. Tu znaczący jest rodzaj jej wypełnienia.
• Pianka poliuretanowa – dopasuje się do kształtu ciała, zachowa sprężystość i nie odkształci się. Cechuje się dobrymi właściwościami wentylacyjnymi. Będzie więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z dużą potliwością głowy i szyi. Dobrze i komfortowo wyśpi się na niej każdy, kto lubi twardsze podparcie głowy.
• Pianka termoplastyczna – to propozycja dla zwolenników poduszek plastycznych, które łatwo dopasowują się do kształtu ciała. Dodatkową cechą tego rodzaju wypełnienia jest to, że siła nacisku rozkłada się równomiernie na całą powierzchnię poduszki.