Poduszki profilowane – Jakie najlepsze?

poduszki ortopedyczne
Poduszki ortopedyczne – Jak wybrać?
Październik 10, 2018
Show all

Poduszki profilowane – Jakie najlepsze?

poduszki profilowane

Dobre podtrzymanie szyi podczas snu to podstawa pobudki w dobrym nastroju, bez uciążliwego bólu kręgosłupa. W trosce o komfort wypoczynku i własne zdrowie – warto wymienić tradycyjną poduszkę na profilowaną.

Dla kogo?
Poduszki ortopedyczne zalecane przez specjalistów nie tylko osobom, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości odcinka szyjnego. W ich przypadku poduszki profilowane są niezbędnym i oczywistym wyposażeniem sypialni. Warto po nie sięgną wcześniej, zanim staje się to koniecznością.
Poduszki ortopedyczne mogą służyć każdemu, kto ukończył 2 rok życia. Ważne jest jednak, by dopasować je odpowiednio do wzrostu, wagi i budowy osoby, która ma na niej spać. Jeśli ma ona szerokie barki i dużą masę ciała, odpowiednie będą wyższe poduszki profilowane.

Pozycja spania
Wybierając poduszki ortopedyczne dobrze jest też zwrócić uwagę na pozycję, w jakiej śpi dana osoba. Dla śpiochów „na brzuchu” nie jest ona dobrą propozycją – nie możliwe jest bowiem zapewnienie odpowiedniego ułożenia kręgosłupa.
Dobre podparcie dla śpiącego kręgosłupa zapewni poduszka, na której śpiąc na boku głowa ułożona jest tak, by odcinek szyjny trzymał linię poziomą. Warto pamiętać o tym dobierając poduszkę pod kątem jej miękkości.

Wysokość poduszki, a twardość materaca
Kupując poduszkę ortopedyczną trzeba uwzględnić również stopień twardości materaca, na którym się śpi. W miękkim bark może zapadać się na tyle głęboko, że wskazana będzie niska poduszka profilowana pomimo tego, że użytkownik nie jest osobą o drobnej budowie.